Co nabízíme?

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ

Pokud pořádáte ples, večírek nebo jakoukoliv akci, kterou byste chtěli zpestřit vystoupením irských tanečníků, jsme Vám k dispozici. Podle domluvy s Vámi sestavíme program, který bude vyhovovat charakteru akce, kterou pořádáte. Vystoupení jsou sestavena z několika choreografií o délce 1-3 minuty, délku našeho tanečního vstupu lze libovolně zkrátit nebo rozdělit do několika kratších bloků. Dále můžeme Vaši akci obohatit také o výuku nejjednodušších tradičních ceilí tanců, při které si užijete spoustu zábavy.

Na vystoupení požadujeme:

Taneční parket nebo pódium s bezpečným povrchem (bez děr a jakýchkoliv nerovností, neklouzavý) velikosti nejméně 4 x 5 metrů. Jednotný povrch je zárukou předvedení kvalitního tanečního výkonu a zajišťuje bezpečnost tanečníka!

Nejvhodnější povrchy jsou linoleum nebo parkety, naprosto nevhodné povrchy jsou beton, dlažba, trávník…

Zvukovou aparaturu s CD přehrávačem nebo na flashdisc,
Zázemí na převlečení a rozcvičení.
V případě zájmu o naše vystoupení nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu fiach-ban@email.cz nebo sms zprávy na tel. 776 360 968. Ozveme se Vám zpátky.

IRSKÝ TANEC PRO ZAČÁTEČNÍKYPro zájemce o irský tanec otevíráme každoročně v září až říjnu začátečnickou skupinu pro dospělé a děti. Irský tanec je velmi akční, charakteristický naprosto minimálním zapojením rukou (spíše ve skupinových choreografiích), je vhodný pro všechny nadšence, kteří se nebojí si dát do těla a otestovat svoje hranice
i trpělivost. Za zkoušku nic nedáte, a to doslova, první trénink kurzu je zdarma. Co se týče obuvi, pro začátek stačí obyčejné cvičky nebo tenisky s tenkou podrážkou. Oblečení by mělo být sportovní a neomezující v jakémkoliv pohybu (nedoporučuje se úzká sukně nebo džíny). Dále s sebou doporučujeme určitě dostatek pití, případně ručník. Na začátku každého tréninku probíhá rozcvička pro zahřátí a krátké protažení, na konci tréninku důkladné protažení.

Irský SOFT

Irský SOFT je sólový nebo skupinový tanec v měkkých botách, součástí většiny prvků jsou výskoky/poskoky na jedné noze. Pro zvládnutí tanečku nebo krátké choreografie je potřeba si osvojit sérii základních prvků, které se učí hned na začátku, se zvyšující se úrovní se přidávají prvky v jiném rytmu nebo náročnější skoky. 

Irský STEP

Irský STEP se zezačátku dá trénovat v teniskách, později je potřeba si opatřit speciální irské stepové boty (ne s plíšky, ale s pryskyřicovými bloky a podpatkem, další info u lektorů na tréninku). Samozřejmě je kladen důraz na rytmus, střídání rychlejších a pomalejších prvků. Po zvládnutí série základních prvků a cvičení se kurzisté začnou učit první sólový tanec nebo jeden z irských tradičních stepových tanců, později je možné domluvit se na sestavení skupinové choreografie. U softových i stepových tanců využíváme jak tradiční irskou hudbu, tak její moderní úpravy, pokud to tempo a rytmus dovolují, rádi si hrajeme i s moderní populární hudbou.  

Ceny kurzů

Děti

1500,-Kč za pololetí – 1 trénink týdně
1800,-Kč za pololetí – 2 trénink týdně

Dospělí

2000,-Kč za pololetí – 1 trénink týdně

Pokud se nás chcete na cokoliv zeptat, neváhejte nás kontaktovat na fiach-ban@email.cz nebo na Facebooku.

ONLINE PŘIHLÁŠKA: